Pokladna pravny poradca 2017

Je možné predať pokladňu? Je to však možné len vtedy, keď je odhlásené a zvyčajne prostredníctvom servisnej spoločnosti daného výrobcu, pretože majú záujem o kúpu použitých registračných pokladníc, ktoré sú k dispozícii na autorizovaných miestach daného výrobcu. Môžeme dať pokladňu a šrotovanie bez problémov. Ak sú však mechanizmy z registračnej pokladnice vo veľmi pozitívnom stave, je veľmi silné ju predať vašej vlastnej spoločnosti.

https://v-forte.eu/sk/

V nariadeniach o registračných registroch nie sú stanovené žiadne explicitné predpisy, ktoré sa týkali konania daňových poplatníkov s daňovými registračnými pokladnicami v prípade ukončenia jeho ekonomickej úlohy. Žiadny z platných predpisov nezakazuje daňovníkovi predávať použitú pokladnicu, ktorá je jej majetkom. Táto pozícia je známa aj v individuálnej hre, ktorá bola zaznamenaná 23. augusta 2012 s rozmerom ITPP1 / 443-662 / 12 / KM, v ktorom riaditeľ Finančnej komory v Bydgoszczi povedal, že po stiahnutí registračných pokladníc v teréne a prevádzkovaní všetkých stanovených formalít Nariadenie o daňových registroch je vo forme daňovníka. Neobsahuje žiadne prekážky, aby v opísanej situácii mohla byť fiškálna pokladnica skutočne zničená alebo predaná inej časti. A pri realizácii to ukazuje, že nikto okrem výrobcu nie je zaneprázdnený nákupom použitej pokladne. Preto existuje skutočnosť, že zameriavací stroj je nástrojom iného účelu, zatiaľ čo jeho dizajn, fungovanie a spôsob použitia daňovníkom sú veľmi jasne zaznamenané v predpisoch, ktoré družstvá úverových inštitúcií uvádzajú. O množstve týchto predpisov sa môžu starať len autorizovaní poľskí výrobcovia a subjekty, ktoré pôsobia v rámci akvizície v rámci Spoločenstva alebo dovozu registračných pokladníc, ktoré sú potvrdením predsedu Centrálneho úradu opatrení, že pokladnice, ktoré predávajú, plnia funkcie zaregistrované v čl. 111 ods. 6a a kritériá, ako aj podmienky, na ktoré chcú reagovať. Ak chce teda daňový poplatník predať pokladňu inej spoločnosti, bolo by pozitívne, keby sa o tomto rozhodnutí diskutovalo so správnou službou registračnej pokladnice, ktorá posúdi, či pokladnica spĺňa požiadavky na rozlíšenie DPH a či inštaluje nový fiškálny modul.